Чому з’являються початки на волоті кукурудзи?

11 серпня 2023 р.

Чому з’являються початки на волоті кукурудзи?

У 98% випадків початки утворюються на волоті пасинків, а не на основній рослині.

Хоча, при нерегламентованому внесенні гербіцидів, викликати схожий ефект можна і на основній рослині, але таке трапляється доволі рідко.

Пасинки завжди утворюють початки на волоті, в деяких випадках навіть можуть утворити в пазухах листка, що робить пасинок більш схожим на основну рослину.

Зазвичай із-за погодних умов, посухи, недостатньої кількості вологи, пасинки не утворюють початок, а навпаки всі корисні мікроелементи мігрують з пасинків до основного стебла рослини, тобто вони виконують функцію додаткового живлення в стресових умовах.

Основні причини утворення пасинків це:

  • недостатня густота посіву, особливо інтенсивних гібридів – завдяки більшій площі живлення, рослина більш як достатньо отримує мікро- та мікроелементів;
  • холодовий стрес – зниження температур нижче 6°С, коли надходження нітратних форм продовжується, а поглинання фосфору – обмежене;
  • підвищені норми нітратних форм азоту у верхніх шарах ґрунту;
  • достатня кількість вологи в орному шарі;
  • гербіцидний стрес - використання гормональних препаратів та порушення регламентів внесення.

За результатами досліджень можемо зробити висновок, що ні початки на волоті, ні самі пасинки – не відіграють значного впливу на врожайність, навпаки в екстремальних умовах пом’якшують стрес на рослину.