Небезпека ранніх строків посіву кукурудзи

18 квітня 2022 р.

Небезпека ранніх строків посіву кукурудзи

Почалося активне наростання середньодобових температур і багато хто вже розпочав посівну, щоб максимально ефективно використати весняну вологу. Але потрібно врахувати, що різкі перепади температури та недостатньо прогрітий ґрунт, можуть негативно відобразитись на сходах та викликати стрес рослин.

Надто ранні посіви можуть сходити до 5 тижнів! Протягом цього часу насіння та сходи рослин чутливі до ураження шкідниками, хворобами та не конкурентні з бур’янами.

​Їх ріст і розвиток підпадають під вплив можливих несприятливих умов поля. Холодний та перезволожений ґрунт, кірка, тощо. Також значно підвищується ризик повернення холодної погоди і, як наслідок, негативний вплив низьких температур відображається на засвоєнні рослинами фосфору, цинку, та інших елементів.

Найбільша небезпека при надранньому терміні сівби або при поверненні тривалого похолодання після короткочасного теплого періоду - це коли рослини кукурудзи перебувають у стресі, а рослини бур’янів активно ростуть, забираючи з ґрунту поживу та вологу.

​Як рішення у такому випадку - застосування ґрунтових гербіцидів. Також не рекомендується вносити страхові гербіциди, доки рослини кукурудзи не вийдуть із стресу. Стимулятори росту та антистресанти краще вносити через 5-10 днів після страхового гербіциду, коли більшість бур’янів загинуть.

Холодостійкість рослини кукурудзи може залежати від типу зерна, групи стиглості та генетичних особливостей гібриду.

Тому ми рекомендуємо за ранніх строків посіву висівати гібриди з кременистим та кременисто-зубовидним типом зерна.

В переважній більшості, це гібриди з ФАО 160 – 250.

Більш теплолюбні гібриди із зубовидним типом зерна з ФАО 300 - 350 і вище, потрібно висівати в оптимальні строки.​

Рекомендації Lidea щодо посіву в ранні строки гібридів з портфоліо:
​Адаптоватні для раннього висіву (+7…+8 ˚С):

Адаптовані для оптимально-ранніх термінів висіву (+9…+10 ˚С):

Рекомендовані для оптимальних термінів висіву (+10…+12 ˚С):

Зацікавили гібриди? Звертайтесь до регіонального представника у вашому регіоні для консультації: КОНТАКТИ