Агротехнологічні заходи при відновленні весняної вегетації озимого ріпаку

5 квітня 2022 р.

АГРОТЕХНОЛОГІЧНІ ЗАХОДИ ПРИ ВІДНОВЛЕННІ ВЕСНЯНОЇ ВЕГЕТАЦІЇ ОЗИМОГО РІПАКУ

На разі у всіх регіонах відмічається весняне відновлення вегетації (ВВВ) посівів озимого ріпаку, а зважаючи на календар – ВВВ є пізнім. Виробниками ріпаку в України внесені заплановані дози азотних добрив в зимовий період (регенеративне внесення). На часі друге внесення (на формування врожаю). Але війна внесла свої жорстокі корективи. 

Проте, де це можливо, фахівці компанії Lidea рекомендують провести підживлення N, зважаючи на ситуацію та погодні умови. Доцільним буде внесення КАС поверхнево або ін’єкційно, за технологією «Култан». 

Як зазначалось вище, відновлення вегетації є пізнім, та посіви мають значно пошкоджену листкову (вегетативну) масу, сформовану за осіннього розвитку. Мають місце випади посівів від 15 до 65%, пошкоджених морозами. 

На загибель таких рослин вплинув тривалий та значний перепад температур зимового періоду.

Пошкоджені посіви слід залишати при наявності на 1м² навіть 8 – 12 добре розвинених рослин з рівномірністю розміщення 60 – 70%. 

Відтак, необхідно звернути увагу на якісний фунгіцидний захист у ранній період, для локалізаціЇ поширення бактеріозу. Який має місце за надто ранніх строках сівби (при прискореному розвитку надземної маси відбувається посилене утворення порожнин у коренях, що сприяє розвитку хвороби).

У багатьох областях відмічаються масові заселення посівів озимого ріпаку прихованохоботниками: чорний стебловий (Ceutorhynchus picitarsis) та великий ріпаковий (Ceutorhynchus napi) – ЕПШ 10шт на чашку за 3 доби. Необхідно мати на увазі, що шкідник не завжди буде в пастках, тому необхідний постійний візуальний моніторинг шкідників на полях.

За необхідності необхідно провести захист посівів інсектицидними препаратами, дозволеними «Переліком» та які працюють від +5 оС. (група піретроїдів), а з підвищенням температур комбінованими продуктами, із груп фосфорорганіки, неонекотіноїдів та ін.
 

Компанія Lidea бажає скорої перемоги, добра та здоров’я. Аграрний фронт є дуже важливим. 

Бережіть себе!