Озимий ріпак. Поради експерта
23 квітня 2025 р.

Озимий ріпак – рослина холодостійка, однак зимостійкість його залежить від гібриду, температурних умов та загартування рослин. Коливання температур від -10 до +10 градусів тепла є критичними для цієї культури, особливо навесні при підвищеній вологості ґрунту.
В першій декаді квітня відбувалось зниження нічних температур до -5 градусів, вдень до +5 градусів тепла, місцями з сніговими опадами до 3-4 см. Як відреагував наш озимий ріпак на такі виклики природи? Рослини були з привяленим листям, подекуди з'явились тріщини на головному стеблі та черешках листя, були ознаки нестачі фосфорного та калійного живлення.
Для того щоб залікувати тріщини, що утворились в результаті перепадів температур – обов'язково внести фунгіцид, для того щоб «закрити ворота» для різних інфекцій, які можуть шкодити рослині, як варіанти карбендазим, тіофанатметил тощо.

Після 13 квітня погода нас порадувала потеплінням, що поступово наростало аж до +26 градусів тепла вдень. Наш ріпак позитивно відреагував на тепло, не дивлячись на пережитий холодовий стрес, почав інтенсивно вегетувати та розвиватись.

Разом з потеплінням почалось масове заселення квіткоїдом – обов'язкове застосування інсектициду!

При розрізі рослини спостерігається нестача бору, - обов'язкове внесення борвмісних препаратів!

Ще одна рекомендація, яка є не обовязковою, але бажано зробити в фазу , коли центральний пагін досягне 20-25 см

провести обробку морфорегуляторо-фунгіцидом (як варіант піраклостробін+прогексадіон кальцію+мепікват-хлорид). Це дасть змогу поркащити розвиток кореневої системи, покращить гілкування ріпаку, дасть змогу рівномівного цвітіння культури, зміцнить стебло та захистить від фомозу та циліндроспорозу!
Слідкуйте за нашими рекомендаціями та досягайте щедрих врожаїв з LIDEA!