Стан посівів озимого ріпаку

18 жовтня 2022 р.

Стан посівів озимого ріпаку

Менеджери технологічного супроводу Lidea здійснюють постійний оперативний моніторинг стану посівів і сьогодні поділяться своїми спостереженнями та рекомендаціями для успішної перезимівлі цієї висомаржинальної культури.

Зараз маємо рослини в різних фазах розвитку, адже незважаючи на те, що сіяти озимий ріпак почали з кінця другої декади липня і активно продовжили до початку третьої - серпня, деякі господарства, по мірі опадів, сіяли ще до 20-го вересня.

Ранні посіви мають від 10-ти листків і при своєчасній ріст-регуляції ( в більшості випадків дві обробки) кориневу шийку з діаметром від 8-ми мм.

Які заходи варто врахувати на майбутнє?

  • продовжити моніторинг по шкідникам – личинки (гусінь) лускокрилих та при перевищені порога шкодочинності провести обробіток,
  • і якшо не вносили, то довнести Бор і запобігти викиданню «стрілки» 2-м, а де і 3-ім обробітком інгібіторами росту.

Серпневі посіви: це оптимальні строки для всіх регіонів України – рослини вже мають від 5-7 листків, діаметр шийки 6-8мм.

Які заходи потрібно було зробити на цей час?

  • внести ріст-регулючі препарати (від 4-го листка) та Бор,
  • контролювати підгризаючі совки та інші шкідники.

В деяких областях України на другу половину серпня припала значна посуха, тому стрімке зниження вологи в шарі ґрунту до 5-10 см та пізній передпосівний обробіток посприяли отриманню слабких сходів ріпаку та тримали рослини, які вже зійшли в стресі. Це сприяло витягуванню колиоптіле, слабкі рослини більше вражалися шкідниками та хворобами. Різні по розвитку рослини «відклали» обробіток ретардантами.

Щоб оптимізувати стан таких рослин радимо після опадів внести ріст-регулючі препарати, додати Бор та допомогти рослинам за рахунок внесення амінокислот чи органічного N (5-7 кг/га карбоміду+3кг/га сульфату магнію).

На пізніх посівах рослини мають від 3-х листків.

Що врахувати на майбутнє?

  • у фазі 4 справжніх листків провести ріст-регуляцію за регламентними нормами використанних препаратів, додати Бор та спостерігати за шкідниками (підгризаюча совка та інші лускокрилі).
  • Щоб рослини озимого ріпаку гарно перезимували до моменту припинення вегетації їм потрібно мати від 5 справжніх гарно розвинутих листків, діаметр кореневої шийки від 8-ми мм та з висотою від поверхні ґрунту до 10 мм.

Сподіваємось дана інформація допоможе вам зберегти посіви та отримати максимальний врожай. Пам’ятайте, ми на зв’язку і завжди готові допомогти та підтримати. Наш телеграм-помічник за посиланням.