Рентабельність вирощування сої без ГМО

21 жовтня 2022 р.

Рентабельність вирощування сої без ГМО

Існує думка, що вирощувати ГМО сою набагато вигідніше. Багатьом фермерам до вподоби простота, та, ще донедавна, дешевизна гербіцидного захисту. Проте, як показує практика, для традиційної сої при правильній агротехніці та дотриманні сівозміни, проблематика бур'янів перестає бути критичною. Використання гербіцидів ґрунтової дії знижує ризик втрат в основний гербокритичний період. Крім того, через значне здорожчення гербіцидів на основі гліфосатів, вирощування ГМО сої вже не дешевше, а навіть дорожче, ніж традиційної.

Для рентабельності вирощування культури, наряду з витратами на виробництво, ключовим є ціна реаліалізації товарної продукції. Соя в Україні є експортно-орієнтованою культурою, з основним напрямком в країни Євросоюзу. Тому, різниця в ціні ГМО та традиційної сої значна і складає від 70 до 230 евро за 1 тону соєвого шроту в останні сезони, в залежності від кон’юктури ринку. Тож, беручи до уваги всі фактори, можемо говорити про те, що вирощувати традиційну сертифіковану сою наразі вигідніше.

Важливо пам’ятати, що купуючи сертіфіковане насіння сої, ви отримуєте документальне підтвердження його походження, що гарантує високу якість та впевненість в отриманні запланованої врожайності.

Компанія Lidea є лідером в Європі по насінню не ГМO сої і пропонує українським аграріям найкращі сорти з високим вмістом білка, адаптовані до місцевих умов. В портфоліо представлені, ультраранні (000) сорти - ЕС Комадор, ЕС Сенатор, ранні (00) сорти - ЕС Ментор, ЕС Професор, ЕС Директор та інші більш пізніх груп.

Перевагами сортів сої Lidea є:

  • Висока продуктивність в різних умовах вирощування
  • Високий вмісту білку на рівні 40 - 42%
  • Асортимент сортів зі світлим забарвленням рубчика, що робить їх придатним для харчових цілей (ЕС Ментор, ЕС Командор, ЕС Директор)
  • Компенсаторна здатність до гілкування, що забезпечує отримання врожаю за ризику втрати густоти стояння рослин
  • Високе кріплення нижніх бобів, на рівні 10-12 см, що важливо для зменшення втрат при збиранні.

Ознайоимитись з кожним сортом сої без ГМО детальніше, ви можете на нашому сайті за посиланням:https://lidea-seeds.com.ua/crops/soya

Бажаємо гарних врожаїв та мирного неба !