facebook pixel 1 facebook pixel 2

LIDEA У СВІТІ

Міжнародна компанія Lidea є одним з лідерів аграрного ринку та пропонує сільгоспвиробникам насіння понад 500 гібридів кукурудзи, соняшнику, ріпаку, сорго, бобових, сортів сої та зернових, кормових та покривних культур.

Міжнародна насіннєва компанія Lidea утворилась 1 вересня 2020 року внаслідок злиття Euralis Semences та CSG. Таким чином Lidea успадкувала понад 80 років агрономічного та промислового досвіду, і саме це робить її найкращим партнером, який спеціалізується на насінні різних культур, що максимально відповідає потребам фермерів, здатне адаптуватись до будь-яких умов вирощування та володіє біологічними характеристиками (високий вміст цінних речовин, олії, білку тощо).

Перевагами Lidea є глибокі міжнародні корені, що сягають 1936 року, на Південному Заході Франції та потужна європейська мережа, яка складається з 16 дочірніх підприємств. Сьогодні ми можемо знайти насіння Lidea на 5 континентах, що продається в 48 країнах.

Результати Lidea у світі це
 • 2000 працівників
 • 350 млн євро обороту
 • 45 000 га виробництва
 • 5 країн Європи
 • 17 дослідних станцій по всій Європі
 • понад 34 млн євро, інвестованих у дослідження
 • промисловий розвиток 8 виробничих платформ у Франції, Румунії, Україні та Іспанії
Ключові фактори успіху компанії Lidea

Lidea належить до міжнародних лідерів з виробництва насіння, зосереджується на генетичних інноваціях, щоб надавати кращі рішення фермерським господарствам і допомагати їм протистояти викликам, з якими доведеться стикатися в майбутньому.

НОВІ ІДЕЇ ДЛЯ АГРОБІЗНЕСУ

Завдяки своїй спадщині, Lidea використовує досвід, набутий протягом понад 80 років, для поліпшення генетичних показників та пошуку нових сортів насіння. Відділ дослідження, селекціонери покладаються на нові технології, щоб знайти інноваційні та персоналізовані рішення щодо продуктів та послуг із застосуванням цифрових інструментів для забезпечення харчової чи кормової промисловості якісною продукцією.

НАБЛИЖЕНІСТЬ ДО СПОЖИВАЧІВ

Щодня понад 2000 співробітників Lidea працюють для фермерських господарств.

Дослідники та селекціонери забезпечують розвиток інновацій у розробці гібридів з огляду на технічні та територіальні особливості кожної ділянки (органічне землеробство, біостимулятори, стійкість до різних стресів, оптимізація інструкцій із використання сортів тощо) і завдяки даним мережі європейських дослідних станцій пропонують оптимальні рішення для різних умов вирощування.

Техніки та інженери сільського господарства радять представникам мережі фермерських господарств, що спеціалізуються на вирощуванні насіння, збільшити економічну ефективність своїх операцій. Загалом щороку висаджують майже 47 000 гектарів. 

Протягом десятиліть Lidea покладалася на мережу міжнародних дочірніх компаній, де команди з продажів були розміщені якнайближче до клієнтів, щоб розуміти їхні потреби та пропонувати їм персональні адаптовані рішення впродовж усього року.

ПАРТНЕРСТВО

Lidea розраховує на співпрацю, розвиваючи взаємодію зі своїми партнерами та учасниками агроіндустрії, щоб об'єднати досвід у сферах агрономії, досліджень, виробничих можливостей та збуту.

Розуміючи потреби фермерських господарств, Lidea стала новатором у селекції насіння, щоб мати можливість запропонувати гібриди, адаптовані до різних ґрунтово-кліматичних умов. Lidea прагне розвивати дослідження у галузі прикладної геноміки та селекції, що дозволить надавати сільгоспвиробникам нові гібриди насіння з поліпшеними агрономічними якостями, стійкістю до хвороб та шкідників.

Lidea бере участь у науково-дослідних програмах міжнародного масштабу, пропонуючи інновації у виробництві гібридів. 

Спираючись на:

INNOLEA, Lidea сприяє сортовому поліпшенню олійно-білкових культур, зокрема, покращуючи їхню адаптацію до стресових умов навколишнього середовища. 

GIE GRASS, Lidea працює над найкращим сортовим складом задля виробництва збалансованого якісного корму для худоби.

EUROSORGHO: компанія створила у 2009 році першу в Європі програму дослідження сорго через свою дочірню компанію EUROSORGHO. Lidea постійно впроваджує інновації щодо вирощування цієї культури, створюючи гібриди, адаптовані до різноманітних ґрунтово-кліматичних умов.

ДОСКОНАЛІСТЬ ОПЕРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Досконалість операційної діяльності — це завдання, яке кожен працівник щодня вирішує в будь-яких видах діяльності, зокрема у відборі, дослідженні, виробництві й збуті та ін., щоб гарантувати задоволеність споживачів, відповідаючи їхнім вимогам щодо якості, послуг, витрат та часу.

Контролюючи весь ланцюжок створення вартості, Lidea забезпечує простежуваність від поля і доки насіння не стане доступним сільгоспвиробникам, щоб гарантувати якісний кінцевий продукт.

Lidea постійно вдосконалює власні процеси, об'єднуючи досвід своїх співробітників та партнерів, однак першочерговою є відповідність викликам сільського господарства, що існують сьогодні та будуть завтра.

Lidea входить до 10 найбільших у світі компаній із виробництва насіння польових культур та контролює весь ланцюжок створення вартості: від досліджень, селекції, виробництва насіння в полях до збуту готової продукції.

Дослідження та розробка

Спираючись на потужну мережу досліджень та розробок, що охоплює всю Європу (17 дослідних станцій), фахівці Lidea гарантують постійний розвиток інновацій у розробці насіння та високотехнологічних рішень, випробуваних у реальних умовах вирощування на десятках тисяч експериментальних мікроділянок, що дозволяє нам задовольняти технічні, агрономічні, ґрунтово-кліматичні та комерційні вимоги кожного фермерського господарства.

Уже багато років компанія Lidea є учасником приватних та державних партнерських відносин з метою посилення своїх дослідницьких програм, таких як олійні (Innolea) та кормові культури (GIE Grass). Співпраця з цими компаніями є запорукою успіху компанії.

Основні напрями досліджень Lidea

 • Підвищення врожайності.
 • Адаптація сортів та гібридів компанії до ґрунтово-кліматичних умов.
 • Підвищення стійкості та толерантності гібридів до шкідників і хвороб.
 • Поліпшення біологічних характеристик гібридів (уміст білка, олійність, поживна цінність корму) для задоволення потреб сільгоспвиробників та агроіндустрії.
 • Lidea також упроваджує нові розробки та інструменти в сфері цифрових рішень, що дозволяє їй збагачувати свій сільськогосподарський досвід та пропонувати ефективні рішення, які відповідають особливостям окремих ґрунтово-кліматичних зон, а також надавати клієнтам високоякісну підтримку.
Виробництво Lidea

Насіння Lidea готують до продажу на 8 виробничих платформах, розташованих у Франції, Іспанії, Україні, Румунії. Щоб запропонувати вам найкращі гібриди з широкого спектра насіння, отриманого в результаті проведення селекційних робіт, Lidea співпрацює з фермерськими господарствами, які спеціалізуються на вирощуванні насіння високої якості.

Загалом щороку в 9 країнах висаджується майже 47 000 га. Агрономи й технічні експерти слідкують за зонами вирощування.

Мета Lidea — надати насіння преміум якості, гарантуючи повну простежуваність, щоб задовольнити потреби споживачів.  

Lidea спирається на результати досліджень високопродуктивних лабораторій, розташованих якомога ближче до промислових виробництв, що гарантують якість від збору врожаю впродовж усього промислового процесу до фасування насіння у мішки. 

Дотримуючись правил ISTA (Міжнародної асоціації випробувань насіння), Lidea забезпечує повну простежуваність зразків шляхом проведення аналізів схожості, питомої чистоти, кількості, вологості та наявності патологій. Лабораторії також відповідають за проведення молекулярно-біологічних (сортова чистота та ознаки, виявлення випадкової присутності ГМО) та хімічних аналізів (дози пилу й діючих речовин) на всіх наших міжнародних виробництвах. Йдеться про щонайменше 6 етапів контролю, на кожному з яких дотримуються затвердженого плану. Усі плани є регламентованими для кожного гібрида та включають загалом 26 типів аналізів.

Комерційна діяльність Lidea

Команди Lidea розташовані у 16 філіях по всій Європі. Щодня технічні та комерційні команди працюють разом із сільгоспвиробниками і партнерами, щоб надати їм персоналізовану підтримку.

Розуміючи особливості, екологічні умови, норми та суспільні очікування кожного ринку, Lidea пропонує своїм клієнтам власні знання і має всі засоби, щоб запропонувати їм індивідуальні рішення, які створюють додану вартість.

А починалось все з 1936 року...

Ключові дати історії компанії Lidea