Оцінка біологічного врожаю сорту озимої пшениці СОФРУ в умовах Сходу
24 червня 2022 р.
Вже в липні розпочинаються жнива озимої пшениці. Це - підсумок планування, аналіз ефективності господарювання, можливість нових інвестицій та вагомий внесок у світову продовольчу безпеку.
Враховуючи складні агро-кліматичні умови для озимих з осені 2021 року та весни 2022, аграрії, затамувавши подих, чекають на жнива.
Для допомоги прогнозування врожайності на полі ми вирушили до господарства ТОВ «Агросс+», Солонянського р-ну Дніпропетровської області, на демонстраційну ділянку з сортами пшениць LIDEA. Технологія вирощування запрограмована на 60 ц/га, всі складові застосовано своєчасно.
До вашої уваги ранньостиглий сорт остистої (Erythrospermum) озимої пшениці СОФРУ. Ми рекомендуємо сорт СОФРУ для вирощування в умовах Сходу України. Саме завдяки короткому періоду вегетації, який дозволив фактично на тиждень раніше розпочати цвісти, майже нівельовані ризики втрати врожаю через посуху.
Крім того, сорт СОФРУ має коротке компактне стебло, що дозволяє СОФРУ залишатися стійким до вилягання та мінімізувати втрати при збиранні.
Оцінка біологічної врожайності:
- На момент обстеження рослини перебувають у фазі ВВСН-75 - середня молочна стиглість.
- Густота - 3,55 млн.
- В середньому, на 1 га, колос має 19 колосків (63-65% колосків мають по 4 закладених зернівок, решта –3).
- Середня кількість зернівок у колосі - 69 штук. Для розрахунку взяли масу 1000 насінин 32 гр.
- Перемноживши ці показники, отримуємо очікувану біологічну врожайність - 78,4 ц/га.
Висновок: ми втішені результатом прогнозу, чекаємо на бункер.
Бажаємо спокійних жнив, здоров’я, хліба на столі та мирного неба над Україною!